TIP-İŞ 46 Yaşında

6 Mayıs 1977 yılında Dr. Ertuğrul Hasipoğlu önderliğinde kurulan Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-iş)  bugün 46 yaşında.

Kuruluşundan bugüne sendikamız kuruluş amaçları doğrultusunda kamu görevinde çalışan hekim ve dişhekimlerinin özlük haklarının korunup geliştirilmesi ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için mücadelesine devam etmektedir.

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, Kıbrıs Türk Toplumunun varoluş mücadelesi kapsamında, insanın doğal ve yasal hakkı olan her türlü sağlık ihtiyacının en iyi şekilde sağlanması, kamu sağlığının korunup geliştirilmesi ve topluma sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi için uğraş vermeyi sürdürmektedir.

46 yıllık varlığında hedef ve ilkelerini geliştirerek temsiliyet alanını sadece ulusal değil uluslararası seviyeye çıkarmayı başarmış, 2021 yılından bu yana FEMS (European Federation of Salaried Doctors- Avrupa Maaşlı Doktorlar Federasyonu) asli üyeliği almıştır.

Seleflerimizden aldığımız bilgi birikimi, tecrübe ve kazanımları koruyup geliştirip haleflerimize aktararak mücadelemize devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşır 46 yıl boyunca yanımızda olan üyelerimize ve halkımıza teşekkür ederiz.

 

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası Yönetim Kurulu (a)

Dr. Şükrü Onbaşı

(Başkan)